מדריך INDESIGN לבניית BOOK

בוק BOOK

כשעובדים באינדיזיין על ספר עם הרבה עמודים, חוברת בעלת פרקים מרובים או נושאים שונים, או בכלל עבודה גדולה שעובדים עליה מספר אנשים במקביל, ניתן להשתמש בכלי שעוזר לעבוד מסודר – הבוק (book).

הבוק הוא כלי שמאפשר לאגד מספר קבצי אינדיזיין לקובץ אחד חכם, ובמקביל לשמור על כל קובץ כעצמאי. ניתן להכיל פקודות חכמות על הקובץ מבלי להיכנס לכל פרק/קובץ בבוק בנפרד.

אז איך עושים את זה?

ראשית, מתחילים עם יצירת קובץ ה-book. לאחר הקלקה על הפקודה file-new-book נפתח חלון בו מעניקים שם לקובץ ובוחרים היכן לשמור אותו. שימו לב שהקובץ שנוצר הוא בעל הסיומת indb ולא indd כמו יתר קבצי האינדיזיין.

מדריך בוק 2

נפתחה לנו חלונית, זהו הבוק. לחלונית זו ניתן לצרף את כל הקבצים שנרצה שיהיו חלק מאותו ספר, בעזרת לחיצה על כפתור הפלוס בשורה התחתונה בחלונית. ניתן לבצע את אותה פעולה על ידי גרירת קובץ שאותו רוצים לצרף אל תוך חלון הbook.

מדריך בוק 3

הקבצים מגיעים לפי סדר האלף-בית. כדי לסדר אותם בסדר הכרונולוגי לפיו הם יופיעו בספר, יש לגרור את הקבצים למקום הרצוי להם. כל הקבצים שנראה בחלונית הבוק יופיעו בספר. מימין לשם הקובץ נראה את מספרי העמודים בהם הקובץ מופיע בבוק.

בשלב זה ניתן לעבוד על כל קובץ אינדיזיין בנפרד, גם ממחשבים שונים. בתום העבודה ושמירת קובץ האינדיזיין, הוא יתעדכן לגרסה הסופית שלו בתוך הבוק. במידה והבוק פתוח במחשב אחד וקובץ אינדיזיין כלשהו מתוכו יהיה פתוח במחשב אחר – יופיע סימן של מנעול על אותו קובץ בבוק ולא יהיה ניתן לפתוח אותו כל זמן שהוא פתוח במחשב אחר.

מדריך בוק 4

כדי לאחד את כל הסגנונות (פסקה ותו – פרגרפ וקרקטר) בין כל הקבצים אין צורך להיכנס להגדרות של כל סגנון בכל קובץ המרכיב את הבוק ולעדכן אותו, ניתן לעשות זאת על ידי פעולת הסנכרון.

נבחר קובץ שנרצה לסנכרן את כל שאר הקבצים לפי הסגנונות הקבועים בו. את הקובץ נסמן בסימון המוקף בעיגול השמאלי בתמונה. לאחר מכן נפתח את התפריט של הבוק, המוקף בעיגול הימני בתמונה. נבחר באופציה synchronize options.

דרך תפריט זה נבצע גם את יתר הפעולות עליהן נסביר במדריך זה.

מדריך בוק 5

כעת נפתח לנו חלון ובו ניתן לסמן את הקטגוריות אותן נרצה לסנכרן: סטיילים, דפי מאסטר, צבעים ועוד. לאחר שבחרנו יש לבצע סנכרון. בתום פעולת הסנכרון, הקטגוריות שבחרנו יהיו אחידות בכל הקבצים המרכיבים את הבוק.

מדריך בוק 6

במידה ותוך כדי העבודה על הקבצים המרכיבים את הבוק השתנה מספר העמודים בקובץ, ניתן לעדכן את מספרי העמודים בכל הבוק בבת אחת. לשם כך נפתח את התפריט [בפינה הימנית העליונה], נבחר בלחצן ה-update numbering ושם נבחר את האופציה update all numbering.

מדריך בוק 7

לפני סגירת הקובץ [אבל לא רק!], ניתן לבדוק אם יש תקלות בקובץ, אם כל הלינקים מחוברים, אם יש בעיות עם הטקסט – דרך כפתור ה-preflight המוכר לנו מהעבודה השוטפת באינדיזיין. בתפריט נבחר ב-preflight book.

מדריך בוק 8

נבחר אם להריץ את הבדיקה על קבצים מסוימים בבוק, או על כולו.

מדריך בוק 9

אם לאחר הבדיקה אין תקלות – נקבל עיגול ירוק מימין למספר העמודים בחלונית הבוק.

מדריך בוק 10

אם נקבל עיגול אדום, ניתן לראות בדיוק מהי התקלה והיכן היא נמצאת, בלחיצה כפולה על העיגול האדום.

במידה ונעבוד דרך הבוק, ולא על קבצי האינדיזיין בנפרד, נשמור את הבוק דרך התפריט. נפתח את האופציה save book.

מדריך בוק 11

כשם שנשמור את הקובץ דרך הבוק, גם פעולת ייצוא הקובץ תיעשה דרך תפריט הבוק. נפתח את התפריט ונבחר באופציה export book to pdf.

מדריך בוק 12

 

  לקבלת הצעת מחיר