הדפסות על זכוכית, הפכו זה מכבר לתחום בולט מאוד, הן בעולם העיצוב והן בעולם העיצוב. ניתן לראות שימוש נרחב בהדפסות מסוג זה, הן לצרכים פרטיים, כמו לחדרי הבית, והן בצרכים מסחריים-עסקיים, כמו למשרד או לחנות או לעיצוב חלל מסחרי.

הרעיון שעומד מאחורי הדפסות זכוכית הוא, במקום להשתמש במשטחים רגילים, בין אם זה נייר, קנבס, עץ או משטחים אחרים, אנחנו משתמשים בזכוכית על גביה מדפיסים הן תמונות, טקסטים, סמלים, סימנים ועוד.

לפני שנסביר מתי אנחנו משתמשים בהדפסות על זכוכית, בין אם זה לשימוש פרטי ובין אם זה לשימוש עסקי, במשרד או בחנות, חשוב להבין כיצד מבצעים הדפסות מסוג זה. כאן המקום להדגיש, יש לבצע הדפסות כאלה, אך ורק במקומות מקצועיים, מקומות בעלי ניסיון מוכח בתחום. הכוונה כמובן לבתי דפוס שיש בהם מדפסות שמתאימות להדפסה מסוג זה וכן אנשי מקצוע, קרי מדפיסים וגרפיקאים שיכולים לבצע את ההדפסה בצורה אופטימאלית.

כיצד מתבצעת הדפסת זכוכית

קיימים שני דרכים לעיצוב הדפסות על זכוכית; ההדפסה האופטימאלית היא באמצעות שימוש בזכוכית בעלת עובי של 2 עד 10 מילימטר, כאשר ניתן לבצע את ההדפסה ישירות על גבי הזכוכית. דרך אחרת היא לבצע את ההדפסה על גבי נייר פוטו; מדביקים על הזכוכית באמצעות מכונת למינציה אשר מוודא שההדפסה מודבקת בצורה חלקה וישרה על גבי הזכוכית. יש לציין שהנייר במקרה זה, הוא קשיח ועל כן הוא עמיד מפני שריטות ויכול להחזיק מעמד זמן רב בתנאי טמפרטורת החדר.

שיטת ההדפסה נקבעת הן על פי סוג הזכוכית בה רוצים להשתמש וכן על פי הצורך של ההדפסה. תהליך ההדפסה כולל בין היתר יצירת חורים על מנת שיהיה ניתן לתלות את הזכוכית, וכן שימוש בצבעים אורגינליים אשר מעטרים את הזכוכית בצורה מרשימה וייחודית.

מתי נשתמש בהדפסות זכוכית

אם נביט סביב, נוכל לראות שימושים נרחבים ומקיפים עבור הדפסות זכוכית. בין אם מדובר בהדפסות לבית או הדפסות למשרד.

כאמור, חלק מן ההדפסות מתבצעות לצורכי עיצוב הבית או המשרד. לכן ניתן להבחין ביצירות אומנות שונות אשר מודפסות על גבי הזכוכית, הדפסים של דמויות ובעלי חיים, נופים, חפצים, העתקי יצירות אומנות מוכרות ועוד שורה ארוכה של אלמנטים עיצוביים שיכולים להדר את קירות חדרי הבית או חלל המשרד. במקרה של עיצוב לשימוש ביתי, כמובן, נמצא גם לא פעם הדפסות שכוללות תמונות משפחתיות או תמונות מאירועים שונים.

הדפסות זכוכית לשימוש המשרד, השימוש בהן יותר לצרכים פרקטיים מאשר לצרכים אומנותיים, גם לצורך הניראות העיסקית, כלפי חוץ, וגם לצורך עיצוב בעל השראה לעובדי המשרד, לדוגמא; הדפסות שלטים דקורטיביים עשויים מזכוכית עם שם המשרד ופרטי התקשרות, הדפסות עם מאפיינים מסוימים של המשרד בשילוב תאורה צבעונית שמוסיפה אפקט ורובד.

  לקבלת הצעת מחיר