בתי דפוס מודרניים מתגאים במחקת אופסט ומחלקת דפוס דיגיטלי ושתיהן נחשבות למתקדמות מבחינת טכנולוגית הדפוס. אך מהו בעצם ההבדל בין השיטות השונות ומתי נרצה הדפס אופסט ומתי הדפס דיגיטלי. במאמר הבא ננסה להסביר לכם הכל על סוגי הדפוס השונים וההבדלים ביניהם.

מהו דפוס אופסט ?

בשיטת הדפסה זו מכינים בבית דפוס לוח אלומיניום שהוא מעין תמונה של הדף המודפס בעיקרון דומה לפיתוח פילם. לוח זה נקרא לוח האופסט והוא מורכב מאזורים אשר קולטים את הצבע ומעבירים אותו בסופו של דבר אל הנייר המודפס וחלקים אשר אינם קולטים צבע. הלוח נמרח בחומרים כימיים המגיבים לאור ובעזרת חשיפה לאור או לייזר מעבירים אליו את העיצוב מהנגטיב. בדפוס אופסט יש צורך במספר לוחות כאשר רוצים לעשות הדפסה במספר צבעים, כל לוח מיועד לצבע אחר.

שיטת הדפסה זו נחשבת לשיטת הדפסה מתקדמת מאוד ובעזרת הטכנולוגיה המודרנית הכל מתבצע בצורה ממוחשבת. בזכות ייעול התהליכים, דפוס האופסט אשר בעבר נחשב למתאים אך ורק להדפסה בכמויות, היום הוא מתאים גם לעבודות קטנות. בית דפוס גדול ומודרני חייב להחזיק מכונות אופסט, אך יש הבדל בין המכונות. ההבדלים נוגעים לגודל הדף המודפס ולמהירות ההדפסה. למעטים מבתי הדפוס ישנן מכונות כמו שיש לנו המסוגלות להדפיס בגודל של גיליון.

הדפסת אופסט מתאימה למגוון שימושים כמו אריזות למוצרים; מוצרי פרסום; ניירת משרדית; קטלוגים ועוד.

מהו דפוס דיגיטלי?

בתי דפוס גדולים עובדים במספר שיטות הדפסה המתאימות לצרכים שונים. לצד דפוס אופסט ניתן למצוא בבית דפוס גם שירות של הדפסה דיגיטלית. ההדפסה הדיגיטלית דומה מאוד למה שאתם מכירים מהמדפסת הביתית, בין אם זו מדפסת הזרקת דיו או מדפסת לייזר. ההבדל בין ההדפסה הביתית לבין הדפסה דיגיטלית בבית דפוס נוגע לכמויות המודפסות; גודל הדפים ומהירות ההדפסה.

בהדפסה דיגיטלית אין צורך בלוח אופסט או שום סוג של גלופה אחרת. ההדפסה נעשית ישירות מתוך הקובץ הדיגיטלי. לדוגמה צוות הקריאטיב יכול לעצב את עבודה בפוטושופ וישירות לשלוח אותה להדפסה ללא צורך בשלבי הכנה נוספים, דבר המאפשר להוציא לפועל עבודות באופן מיידי. בדרך כלל הדפסה דיגיטלית נחשבת לפתרון מהיא עבור עבודות קטנות. במידה ובעתיד נרצה לשנות מעט את העבודה המודפסת נוכל לעשות זאת בקלות ובמהירות ומייד להדפיס עוד חומר ללא צורך בעיכוב לצורך הכנת גלופות. הדפסות דיגיטליות מתאימות מאוד להדפסת ספרים; מגזינים ועוד. כמו כן ניתן להדפיס על מגוון חומרים ולא להיות מוגבלים לנייר. הרבה מההדפסות הדיגיטליות נעשות על בד קנבס אומנותי בדומה לציורי שמן. בד הקנבס מאפשר הדפסה ברזולוציה גבוהה ומתקבל מראה מרהיב המתאים לפרסום. בנוסף ניתן להדפיס על דפים מבריקים בדומה למגזינים יוקרתיים וגם הדפסות ויניל הנותנות הדפס איכותי על חומר עמיד למים המתאים לשימוש חיצוני ויש לו עמידות גבוהה מאוד.

כאשר יש לכם עבודת דפוס, אינכם צריכים להיות מוטרדים יותר מידי מסוג הטכנולוגיה שבה יש לבחור. כל שעליכם לעשות זה לפנות לבית דפוס ולהזמין את העבודה. בית הדפוס ישאל אתכם מה משמשת העבודה וימליץ לכם על שיטת ההדפסה המתאימה ביותר תוך כדי מתן מענה לשיקולים של דחיפות, איכות העבודה, חומר הגלם שעליו מדפיסים, האיכות הדרושה וכמובן התקציב שלכם. לכל צורך ישנו פתרון ייחודי המתאים עבורו, המומחיות של בית דפוס מודרני היא להתאים את השירות לצרכים של הלקוח. זוהי בעצם הסיבה מדוע בית דפוס גדול חייב להחזיק מגוון של מכונות לצרכים שונים.

  לקבלת הצעת מחיר