במהלך החיים אנו נזדקק לא פעם לשירותיו של בית דפוס, אם כאנשים פרטיים אשר זקוקים להזמנות לאירוע או להדפסת אלבום דיגיטלי ואם כבעלי עסקים אשר זקוקים לכרטיסי ביקור, חשבוניות, קבלות, פליירים או ברושורים. עם זאת היות ומדפסות משוכללות הפכו להיות שכיחות כמעט בכל בית ועסק, נשאלת השאלה: מתי כדאי לפנות לבית דפוס ומתי למוטב כי תעשו בעצמכם את עבודות ההדפסה?

מגוון רחב של שירותי הדפסה לכל צורך ומטרה

עם המהפכה שחלה בעולם הדפוס, שיטות הדפוס שהיו נהוגות בעבר השתכללו וכיום עולם זה הפך להיות הרבה יותר נגיש ופשוט. התוצאה: מלאכת הדפוס עדיין אינה חלפה מן העולם אלא להיפך הפכה להרבה יותר פשוטה, יעילה ונגישה. בתי הדפוס המודרניים מספקים מעטפת שלמה של שירותי הדפסה הן לעסקים והן לאנשים פרטיים החל בהזמנות לאירועים, דרך פולדרים, יומנים ולוחות שנה ועד לניירת משרדית, פליירים, פולדרים, כרטיסי ביקור ועלונים. עם זאת היות ולאנשים שונים ישנם צרכים שונים, חשוב לדעת מתי כדאי לפנות לבית דפוס ומתי לעשות שימוש במדפסת הביתית.

הצרכן הקטן – מה הוא אומר?

העולם הצרכני נחלק לסוגים שונים של צרכנים ובתי עסק, מטבעם של דברים, כך שלא לכולנו יש את אותם צרכים, לרבות כאשר מדובר בצרכי הדפסה. וכצרכנים טובים ומושכלים, אנו רוצים להגיע לחיסכון מקסימלי בעלות הסופית וליהנות מהתמורה המלאה עבור הסכום אותו אנו משלמים. לכן כאשר נשאלת השאלה: האם כדאי לפנות לבית דפוס או לחלופין, לעשות זאת בעצמך, הכמות משחקת תפקיד מרכזי. מן הסתם, כאשר מדובר בבעל עסק קטן הזקוק להפקות דפוס קטנות, או באדם פרטי אשר מעוניין בהדפסת אלבום אחד ויחיד, המדפסת הביתית תהיה הפתרון האולטימטיבי והחסכוני.

היתרון של מדפסות לייזר משולבות

כיום בתים פרטיים ועסקים רבים מחזיקים במדפסת לייזר משולבת, שהנה איכותית במיוחד, גם בהשוואה למדפסות התעשייתיות של בתי הדפוס. בכוחה של מדפסת זו להדפיס כמות גדולה יחסית של דפים ולחסוך מהעסק הקטן או האדם הפרטי את הצורך לפנות אל שירותיו של בית דפוס. דבר זה משמעותי כאשר כמות ההדפסות לה אנו זקוקים הנה קטנה, מה שיבוא לידי ביטוי במחיר, שכן לא ניתן יהיה לקבל הנחת כמות. עם זאת התמונה משתנה כאשר כמות ההדפסות גדלה. במקרים אלו מומלץ לפנות אל המומחים בתחום וליהנות גם מאיכויות הדפסה גבוהות וגם ממחירים משתלמים.

לסיכום: הכל שאלה של כמות

לבית הדפוס יש מכונות הדפסה תעשייתיות אשר מלבד גודלן, הן בנויות ומעוצבות כדי לעמוד בעומס רב. כתוצאה מכך הן יכולות להדפיס כמויות רבות של דפים או תמונות כמעט ללא בעיה. יתרון זה הופך את ההדפסה בבית הדפוס למשתלמת ביותר, כאשר אנו זקוקים לכמות גדולה של הזמנות, כרטיסי ביקור, פלאיירים וכיוצא בכך. ברוב המקרים בתי הדפוס גם יהפכו את ההדפסה ליותר משתלמת ככל שהכמות גדלה ואף במקרה הטוב יספקו הנחה ולכן זאת אפשרות שכדאי ורצוי לשקול, במיוחד כשבצד השני עומדת האפשרות של "עשה זאת בעצמך".

  לקבלת הצעת מחיר