מדריך INDESIGN לבניית פריסה עבור כריכת ספר כולל שידרה

כשעובדים עם INDESIGN קרוב לוודאי שלכל אחד תהיה את הדרך שלו לעיצוב הכריכה והשדרה לספר. ובמאמר זה אנו נסביר כיצד עובדים נכון, לדוגמא באחת השיטות הנפוצות (והלא נכונות) היא יצירת עמוד אחד בגודל הפריסה (חישוב עמוד קידמי + עמוד אחורי + שידרה) יחד עם השדרה, ובניית סימני החיתוך והקיפול על הקובץ.
הכנו עבורכם  מדריך  INDESIGN פשוט לבנייה מהירה וקלה לשימוש של קובץ פריסה של הכריכה ללא צורך בחישובים וסימונים מיותרים בתוכנת INDESIGN. בשיטה זו תוכלו ליצור פריסה של 3 עמודים צמודים (שער קידמי + שער אחורי + שידרה), ובצורה זו ניתן לקבל את פריסת הכריכה עם סימון הגלישה וסימני החיתוך באופן אוטומטי מתוכנת ה- INDESIGN בזמן סגירה של הקובץ לדפוס.

מוכנים? היכון…:
לפני עיצוב הכריכה והשדרה של הספר, יש צורך בחישוב עובי השדרה. היכנסו לכלי החישוב אותו יצרנו עבורכם לחישוב קל ומהיר.
את הכריכה יש לעצב בקובץ נפרד מעמודי הפנים של הספר. פתחו קובץ INDESIGN חדש המוגדר ל-3 עמודים ובחרו את האופציה של Facing Pages.

צא !
על מנת ליצור רצף עמודים ולהצליח במשימה עלינו לגרור את הדף הבודד לפריסת 2 עמודים וכך נוצרת פריסה של שלושה עמודים רצופים. פתחו את סרגל הכלים, עמדו על Pages וליחצו על המשולש המסומן לכם בתמונה (ראו למטה). הסירו את סימן ה √ מ   ,Allow Document pages to shuffle.

מדריך INDESIGN תמונה 1

כעת תוכלו לגרור את הדף הבודד לתוך הפריסה ולקבל פריסה של שלושה דפים צמודים כמו בתמונה 2.

מדריך INDESIGN תמונה 2
​על מנת שנוכל לשנות, להקטין או להגדיר את גודל השידרה עלינו להסיר את ה Margins. בסרגל Layout, היכנסו ל margins & Columns , ראו תמונה 3.

מדריך INDESIGN תמונה 3

ולאחר מכן ואפסו את ה Margins ראו תמונה 4.

מדריך INDESIGN תמונה 4
כעת נותר רק לשנות את גודל הדף האמצעי לעובי השדרה אותה אתם מעצבים, ראו תמונה 5.

מדריך INDESIGN תמונה 5

לסיום: כאשר תסגרו את הקובץ לדפוס, עליכם לבחור את אופציית ה CROP MARKS ותוכנת ה – INDESIGN תוסיף ותסדר לכם את סימני החיתוך לפריסה באופן אוטומטי.

מדריך INDESIGN תמונה 6
שדרה נעימה (-:

Call Now Button לקבלת הצעת מחיר