קדם דפוס למתחילים – מחלקת הקדם דפוס פועלת כהכנה להדפסת אופסט ומאפשרת את קבלת התוצאה האופטימאלית והמדויקת ביותר בדפוס.

קדם דפוס למתחילים – במחלקת הקדם דפוס עוסקים במונטאז’, הקרנת לוחות, הוצאת אייריסים והעתקי שמש והבטחת תוצאת הצבע הטובה ביותר. במאמר זה נסקור וניכנס לרזולוציה של עולם קדם דפוס למתחילים,

קובץ PDF: קובץ המאפשר העברת חומר גראפי המותאם לצפייה בכל מחשב רגיל ללא צורך בתוכנות גרפיקה ייחודיות, כמו כן קובץ זה נשלח כאשר הוא סגור לשינויים או פתוח לשינויים לפי בחירת השולח, כך ניתן לוודא כי אכן הקובץ שנשלח היינו הנכון והאחרון להדפסה. משמש בעיקר את המעצבים לשליחת קובץ מוכן וסגור להדפסה.

JPEG/JPG: ראשי תיבות של Joint Photographic Expert Group. פורמט דחיסה המוריד את איכות התמונה ומאחד את הגוונים שבה, אינו מומלץ להדפסה. בשל “משקלו ” משקלו הנמוך משמש להעברת הקבצים במייל רגיל לבחינה והערכה, מקובל להשתמש בקבצים מסוג זה להדפסת תמונות ב”פוטו” בצבעי rgb ולתמונות המיועדות לתצוגה על גבי מסך, כגון בניית אתרים והכנת מצגות.

קובץ וקטורי: תוכנה גרפית של מידע או של קו. קובץ זה אינו תלוי בגודל האובייקט המוצג, וניתן להגדיל אותו בלי לפגוע באיכותו. תוכנות וקטוריות נפוצות הן: פריהנד, אינדיזיין ואילוסטרטור. ניתן לבדוק אם הקובץ וקטורי על ידי הגדלת הטקסט, ולאחר מכן לראות אם הטקסט מעוות.

DPI 300: נקודות לאינץ’ (dots per inch) כמות הנקודות ביחידת אינץ מרובע אשר מאפשרות את הרזולוציה הסטנדרטית להדפסה.

קרופ מארקס (CROP MARKS): סימני חיתוך המסומנים ומוספים על ידי המעצב כשוליים בעבודה הגרפית, משמש לחיתוך מדייק ונקי בהמשך העבודה.

אייריס: הגהת צבע (PROOFING), תדפיס צבע למתן דוגמא ללקוח הנותן רמת דיוק של עד כ 90% דיוק לתוצאה בפרינט.

העתק שמש: דוגמת הדפסה להגהה ועימוד הפרטים, זאת לצורך בדיקה אחרונה ומקיפה לפני הקרנת הלוחות והדפסת המוצר הסופי. המטרה היא לוודא שלא חלו שינויים כל שהם בשלב העברת הקבצים להדפסה. באישור העתק השמש יש לוודא כי כל הפרטים הנראים לעין נכונים ומדויקים כגון סימני חיתוך מיקום התמונות עימוד וכמובן הגהה סופית. על העתק השמש נדרשת חתימת לקוח לאישור ביצוע העבודה. עד כאן בנושא קדם דפוס למתחילים

חברת דפוס איילון שמחה להציג את מגוון שירותיה בתחומים שונים, לנו הכלים להתמודד עם כל הדפסה בעולם הדפוס, החל מהדפסת קטלוגים, הדפסות בכמויות גדולות, קטנות כאחד, הדפסה דיגיטלית, אופסט ושירות לעיצוב גרפי ועוד..

 

Call Now Button לקבלת הצעת מחיר