כיום כאשר אנו משתמשים בשירותי הדפוס בתחומים רבים, קשה להאמין איך חיינו פעם ללא בתי הדפוס וללא השירותים שהם מעניקים לנו. בתי הדפוס מעניקים שירותים רבים, אך לא כולם עונים לצרכים הייחודים של כל אחד. כדי לדעת לאילו שירותי דפוס אנו זקוקים כדאי להכיר את כל שיטות הדפוס.

שירותי דפוס – מידע קצר על שיטות הדפוס הנפוצות

דפוס אופסט הוא שיטת הדפוס הוותיקה מבין שיטות הדפוס הנפוצות – דפוס אופסט פועל על העיקרון שבו קודם מועתק חומר העבודה אל לוחות אלומיניום ורק אחר כך הוא מועבר אל הנייר. הדפסה בשיטת דפוס אופסט מתאימה לכמויות גדולות של עותקים מאחר והיא דורשת זמן יקר וכוח עבודה בהכנת המכונה לדפוס ובהתאמת הצבעים. הדפסת מספר קטן של עותקים בדפוס אופסט אינה כדאית מבחינה כלכלית.

 דפוס דיגיטלי היא שיטת דפוס המאפיינת את קצב החיים המהיר – של המאה העשרים ואחת. זוהי שיטת דפוס שבה החומר המיועד להדפסה עובר ישירות מהמחשב אל מכונת הדפוס, אין צורך בעבודה הכנה של התאמת הצבעים והכנת הלוחות, ולכן הדפסה דיגיטלית הוא דפוס מהיר ואפשר להכין עבודות דפוס מהיום להיום. הדפוס הדיגיטלי מתאים לכל כמות של העתקים, גם לעותק בודד או למספר קטן של העתקים.

דפוס צילינדר – זוהי שיטה שבה לוח ההדפסה הוא גליל העשוי ממתכת רכה יחסית כאשר על גביו מטביעים את הדמות שאותה רוצים להדפיס. הדפסת צילנדר נחשבת להדפסה איכותית במיוחד והיא משמשת להדפסה של מילוני עותקים כמו עיתונים, מגזינים ועוד.

דפוס טמפון נקרא בשפה המקצועיתTEMPO PRINT  ובתרגום לעברית, דפוס הטבעה. זוהי שיטת דפוס המשמשת אותנו להדפסה על משטחים לא ישרים ולא אחידים. בשיטת הדפסה מדפיסים כל צבע נפרד ואי אפשר לבצע הדפסות צבעוניות. דפוס טמפון משמש אותנו להדפסה על משטחים מעוגלים, על עטים, חלקים אלקטרוניים ועוד.

המונח העתקת שמש – לקוח משיטת העתקה ישנה שבה המצלם היה משרטט את התוכנית על גבי נייר שקוף ומצמיד אותו לנייר עם ציפוי כימי שחשיפתו לאור הייתה מאדה את החומר הכימי וכל הקווים והשרטוטים שנשארו על גבי הנייר המיוחד נשארו מקובעים בו.

כיום כבר לא מדובר בהעתקה בשיטה זו, אלא בהעתקת אור – המגיעה היישר מקובץ במחשב ומודפסת בשיטת ההדפסה הדיגיטאלית. העתקות שמש נחשבות להעתקות מדויקות מאוד והן משמשות בעיקר מהנדסים או אדריכלים בהעתקת שרטוטים. חשוב לדעת כי העתקות אור דורשות התמחות מיוחדת ולכל כל בית דפוס מבצע אותן.

 בדפוס איילוןמכירים את כל שיטות ההדפסה ויודעים להתאים לכל מוצר את השיטה המתאימה.

צרו קשר, שיחת ייעוץ ללא התחייבות!

טלפון: 072-3308582

 

Call Now Button לקבלת הצעת מחיר